Bezdrátové snímače a čtečky čárových kódů

Bezdrátové čtečky čárových kódů s připojením k PC přes Bluetooth jednotku. Čtečky pro čtení 1D čárových kódů a 2D kódů (Datamatrix, QRcode atd.).

Bezdrátové snímače jsou vhodné pro aplikace, kde je potřeba větší dosah (například při načítání kódů z objemnějšího zboží). Ve většině případů se tyto snímače připojují pomocí USB kabelu a emulují klávesnici (obsah kódu je vypsán na místo, kde stojí kurzor). Další možností je připojení snímačů přes RS232 port, který je vhodný spíše pro průmyslové aplikace. Snímače lze rozdělit na liniové (CCD a Laser) pro čtení 1D čárových kódů a kamerové pro čtení 2D kódů.

Liniové snímače jsou určeny pro čtení všech standardních 1D čárových kódů (např. EAN13, Code39, Code128 atd.). Liniové snímače používají technologii čtení CCD nebo Laser. Laserový snímač čte oproti CCD z větší vzdálenosti a je schopen lépe přečíst i kódy s horší kvalitou.

Kamerové snímače umožňují čtení 1D čárových kódů jako liniové čtečky, ale také čtení 2D kódů (Datamatrix, QR Code atd.). Do 2D kódů lze zahrnout velké množství znaků při zachování kompaktních rozměrů, což standardní 1D čárové kódy neumožňují.