Mobilní datové terminály a počítače

Přenosné datové terminály jsou programovatelné zařízení vybavené displejem, klávesnicí, čtečkou čárových kódů a pamětí pro načtená data. Využití najdou ve skladech, logistických centrech, při mobilním prodeji, evidenci majetku atd..

Datové terminály jsou určeny pro snadný a rychlý sběr dat (čárových kódů), jejich zpracování a přenesení do systému. Nejčastěji je uvidíte ve skladech při příjmu, výdeji a inventuře zboží, v logistíckých centrech, mobilním prodeji atd. Terminály lze rodělit na dávkové, bezdrátové a terminály s operačním systémem.

Dávkové terminály pracují na principu sběru dat, která jsou následně přenesena do systému pomocí stojánku připojenému k PC. Tyto terminály se vždy programují dle požadavků zákazníka, případně je zde možnost vytvořit jednoduchou aplikaci v aplikačním generátoru, který je součástí balení.

Wifi terminály jsou určené pro aplikace, kdy jsou prostory zasíťovány bezdrátovou sítí. Toto řešení nabízí možnost práce s daty v reálném čase, kdy je terminál připojen přímo na databázi systému.

Terminály s operačním systémem Windows nebo Android se využívají především pro přímé napojení na systém, kdy nahrazují standardní počítač a zajišťují možnost pohybu obsluhy.