Barvící TTR pásky pro termotransferové tiskárny

Dodáváme mnoho typů a šířek barvících TTR pásek (fólií) vhodných pro potisk různých materiálů etiket a štítků v termotransferových tiskárnách.

Barvící TTR pásky slouží pro potisk etiket, štítků, visaček a textilních stuh v termotransferových tiskárnách. Barvivo z pásky je teplem přenášeno na etiketu. Toto řešení umožňuje použití široké škály materiálů etiket a docílení požadované odolnosti. Pásky lze rozdělit na voskové, směsové, pryskyřičné a pásky na textil, popis jednolivých variant je níže. Nejčastěji se pásky dodávají v černém barvě, zakázkově lze dodat i barevné varianty (vždy jen jedna barva). Páska se používá vždy na celou šíři etiket včetně nosného papíru.

Pokud si nejste jistí při výběru vhodné pásky, neváhejte nás kontaktovat. V případě, že nevíte jaký materiál potřebujete potiskávat, zašlete nám vzorek (cca 1m) a my vyvzorujeme nejvhodnější pásku.

Voskové barvící TTR pásky

Základní barvící pásky s vysokým obsahem vosku. Určené jsou pro potisk etiket z matného papíru. Teplota tiskové hlavy u tiskárny se při použití těchto pásek nastavuje na nižší hodnoty.

Směsové barvící TTR pásky

Tyto pásky májí vyšší obsah pryskyřice a jsou vhodné pro potisk pololesklých a lesklých papírů, materiálů lakovaných temotransferovým lakem a různých plastových materiálů. Oproti pryskyřičným páskám mají nižší odolnost proti otěru, teplotě a chemickým prostředkům. Naopak mají vyšší kontrast tisku, lepší aplikovatelnost (přilnavost). Teplota tiskové hlavy u tiskárny se při použití těchto pásek nastavuje na střední hodnoty.

Pryskyřičné barvící TTR pásky

Jedná se o pásky s vysokým obsahem prykyřice, které jsou vhodné pro potisk plastových materiálů, u kterých je kladen důraz na velkou odolnost proti teplotě, otěru a chemickým prostředkům. Teplota tiskové hlavy u tiskárny se při použití těchto pásek nastavuje na vyšší hodnoty.

Textilní barvící TTR pásky

Speciální pryskyřičné pásky pro potisk textilních materiálu vhodný do temotrasferových tiskáren.