Evidence majetku

Systém EVIDENCE MAJETKU je postaven na identifikaci majetku čárovým kódem. Součástí dodávky je tiskárna etiket s čárovým kódem, přenosné datové terminály, polyetylenové etikety a TTR barvicí pásky, programové vybavení pro komunikaci s evidenčním programem a software Evidence majetku do PC.

Systém Evidence majetku slouží při inventarizaci majetku označeném čárovým kódem. Komplexní balíček tvoří termotransferová tiskárna etiket, přenosný datový terminál, polyetylenové etikety, TTR barvicí páska, programové vybavení pro komunikaci s evidenčním programem (IRES, IRAP, EMA a jiné) a software Evidence majetku do PC. Systém nejčastěji dodáváme do mateřských a základních škol, do domova důchodců, do sportovních a kulturních zařízení. Systém jsme schopni zaintegrovat do Vašeho stávajícího ekonomického softwaru (nemusíte kupovat komletní balíček Evidence majetku), jestliže podporuje import a export čárového kódu, export požadovaných číselníků ve zpracovatelném formátu (text s oddělovačem, CSV, text s pevnou délkou věty, …).

Program Evidence majetku do PC

Software EMA je jednoduchý a levný program pro správu a inventarizaci majetku daného subjektu. Vyniká především svojí jednoduchostí a nenáročností v oblastech vkládání dat a celkové obsluhy systému. Dalšími přednostmi jsou rychlé vyhledávání dle libovolných atributů, variabilní tiskové sestavy s vlastní definicí hlaviček a patiček, snadné a přehledné zařazování i vyřazování záznamů. Základní verze je uzpůsobena na 20.000 položek majetku. Paměť je možné zdvojnásobit. Položky je možné vést pod jednotlivými identifikačními čísly (1 kus majetku = 1 IČ) nebo hromadně dle typu, rozlišení majetku (např. všechny židle stejného typu jsou vedeny pod stejným IČ, ale liší se Podčíslem). Dále u drobného majetku je možné vést majetek pod 1 IČ s velkým množstvím kusů. V programu vedeme záznam o názvu, hodnotě, datumu pořízení majetku, o čísle faktury, místnosti popř. budově uložení majetku. Tato verze je upůsobena pro inventarizaci 1 společnosti vedené na 1 počítači.

V případě nutnosti vedení evidence majetku na více počítačích, doporučujeme program Majetek firmy JPH Software http://www.jphsw.cz/majetek/ který máme vyzkoušený společně s terminály CPT 8200 a CPT 8600. Databáze tohoto majetku může být umístěna na serveru klienta nebo na Cloudu firmy JPH Software s.r.o.

Spotřební materiál

Odběratel využívá samolepící etikety při evidenci majetku identifikaci čárovým kódem. Pro značení majetku jsou nejčastěji použity polyetylenové samolepící etikety a pryskyřičná barvící páska. Takovéto etikety jsou odolné proti vodě, čistícím prostředkům a otěru. Evidenční číslo je zakódováno do čárového kódu (Code39, Code128). Etikety jsou dodávány v rozměrech 50x20 či 60x30 mm. Materiál i velikost etiket jsou přizpůsobeny konkrétním požadavkům zákazníka.

Termotransferová tiskárna pro tisk etiket

Pro potřeby potisku etiket s čárovým kódem je odběratel vybaven stolní termotransferovou tiskárnou GODEX řady G300 či G500. Tvorba a tisk etiket jsou zajištěny přímo z evidenčního programu nebo z obslužného programu GoLabel nebo Qlabel, který je v českém jazyce a je dodáván s tiskárnou zdarma. Tyto stolní tiskárny umožňují tisknout na samolepící etikety čárové kódy (1D, 2D), texty, grafické objekty a obrázky. Součastí balení tiskárny je český manuál, ovladač pro Windows, Linux a MAC (vše v češtině). Jednotlivé typy tiskáren se od sebe liší výkonností tisku (doporučené max. množství výtisků/ 1 den), rozlišením tisku (200dpi x 300dpi) a s tím související rychlostí tisku, cenou.

Datový terminál

Inventura se provádí pomocí přenosných lineárních a laserových terminálů čárového kódu (CPT 8200). Z evidenčního programu se přenese do terminálu aktuální soubor evidovaných předmětů a jejich umístění. Základní částí aplikace v terminálu je inventura majetku. Kdy na terminálu se zadá sejmutím kódu nebo přes klávesnici objekt umístění (budova, místnost). Dále se z jednotlivých předmětů pořizují data snímáním čárových kódů. Terminál vyhodnotí, zda předmět přísluší k dané místnosti či přísluší k jiné místnosti, nebo zda se jedná o nezaevidovaný předmět. Terminál může zobrazit předměty nedohledané v místnosti, předměty přebývající v místnosti, případně všechny předměty dohledané v místnosti. Zde se projevují výhody snímače nejvíce, protože umožňuje rychlou identifikaci předmětů. Celá aplikace v terminálu je koncipována tak, aby inventura probíhala co nejrychleji.

Komunikace terminálu s počítačem

Napořizovaná data jsou z terminálu přenesena zpět do evidenčního programu v počítači ke zpracování. Terminál komunikuje s počítačem přes komunikační a nabíjecí adaptér s rozhraním RS 232 nebo USB kabel. Komunikační program pracuje s textovým souborem s pevnou délkou položky.